Gdy czarne dodatki to też czarny grzejnik

Dziś często spotykamy czarne wykończenia różnych elementów wyposażenia wnętrza, które wnoszą nutę nowoczesnej energii do wnętrz.

W łazienkach to na ogół baterie, wieszaki, lampy, obramowania parawanów prysznicowych i…grzejniki do łazienki.

Doskonale sprawdzą się w tej roli grzejniki łazienkowe w kolorze czarnym. Dziś często wybierane są grzejniki w kolorze czarnym matowym, które ładnie korespondują np. z czarnymi matowymi bateriami.

Takim matowym czarnym i nowoczesnym grzejnikiem o dużej mocy grzewczej, na którym można wygodnie suszyć ręcznik czy pranie jest grzejnik łazienkowy Kalmar Ordo. Można do niego zamontować czarne zawory termostatyczne i czarną grzałkę, która zabezpieczy przed wilgocią poza sezonem grzewczym i przyśpieszy suszenie ręczników czy prania, gdy nie działa centralne ogrzewanie. Grzałkę wówczas należy wybrać o mniejszej mocy niż moc grzejnika. W ten sposób, gdy działa centralne ogrzewanie mamy grzejnik wodny, a gdy jest wyłączone – grzejnik elektryczny bo woda w grzejniku jest ogrzewana grzałką.

W łazience dziecięcej, w której chcemy wprowadzić grzejnik z nutą humoru możemy dać jeden z grzejników Terma – ZIGZAG w kolorze heban czyli czarnym z lekką strukturą. Ten model należy ze względu na zróżnicowany system przyłączy wybrać albo z przyłączami skrajnymi albo z przyłączem centralnym i otworem na grzałkę lub bez otworu na grzałkę.

W eleganckich łazienkach i salonach łazienkowych doskonale sprawdzi się czarny grzejnik Splendor wyposażony w odpowiednią liczbę wieszaków Molly. Splendor to grzejnik dekoracyjny, którego szlachetny wygląd połączono z funkcjonalnością.